Doporučení

28. října 2018, 16:18

REŽIM PŘED MASÁŽÍ

V den masáže zvyšte příjem neperlivých tekutin a omezte kávu, alkohol, cigarety a během dne se zaměřte na lehčí stravu. Doporučuje se nekombinovat den s jinou aktivitou – masáž, cvičení.

REŽIM PO MASÁŽI

Po masáži nevstávejte příliš rychle, aby se vám nezatočila hlava. Lymfo masáže působí močopudně. Hlídejte si vždy, aby mezi pitím a vyprazdňováním byla rovnováha. Nesmí se stát, abyste hodně pili a přitom se málo vyprazdňovali! To už značí nějaký problém a nutnost vyhledat lékaře.

Někdo bývá po masáži unavený, ospalý, někdo naopak plný energie z vyčištění. Je to velmi individuální. Počet masáží záleží na vašem metabolismu a imunitě. Jak dlouho trvá, když jste nemocní, než se uzdravíte? Jste náchylní ke každé chorobě a prochladnutí? Trávíte potravu dlouho? Tak v těchto případech je vaše lymfa a imunita zpomalená a zlenivělá a většinou to bude trvat trošku déle.

Preventivně se lymfo masáže používají jako ochrana před otoky, celulitidou a řadou chorob.

Po masáži si ihned nasaďte kompresní punčocháče, nadkolenky, podkolenky – prodloužíte efekt lymfo masáže, splasklé nohy, se kterýma odcházíte, budou v tomto stavu zafixovány co nejdéle.

U celulitidy existují speciální kompresní kalhoty s různými masážními drážkami s kousky přírodního stříbra, které zároveň fixují a masírují pokožku i v klidu.

JAK ČASTO CHODIT NA MASÁŽE?

Četnost návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jaký problém řešíte – oteklé nohy po práci, velký sloní otok, celulitidu či zhubnutí.  V jakém stavu je daný problém. Každému se vytvoří individuální plán a rozpis masáží.

Každopádně je vhodné po základní kůře a vychození základního plánu, dále dodržovat udržovací kůru (např. 1 až 2x za měsíc jednu lymfo masáž) během nejkritičtějšího období (což je jaro a léto, kdy je nejteplejší počasí a otoky jsou nejhorší). Je vhodné přes zimu vynechat 2 až 3 měsíce také proto, aby si lymfa nezvykla, že za ní stále někdo pracuje a uměla fungovat sama. Udržovací kůrou naopak lymfě jednou za čas připomeneme, že by neměla zlenivět a pomůžeme jí s urychlením.

Věděli jste, že občasná preventivní lymfo masáž ve věku mezi 30 a 50 lety Vám může znatelně zlepšit kvalitu dalšího života? Klienti, kteří dochází pravidelně na lymfo masáže, pociťují svůj zdravotní stav jako velice uspokojivý. Mají nižší bolestivost kloubů dolních končetin, páteře a pánve. Mají nižší pravděpodobnost vzniku či progrese artrózy kolenních a kyčelních kloubů, což vede ke klidnějšímu spánku, při němž nejsou buzeni bolestí kloubů, a jejich fyzická kondice se zvýší v souladu s vyšší fyzickou aktivitou.
Klienti jsou schopni kvalitněji využívat svůj volný čas především aktivní formou v podobě turistiky, jízdy na kole apod. Při pravidelné lymfo masáži dochází ke zlepšení biomechanických vlastností svalové tkáně, kloubů a kosterního aparátu.